O Kožní ambulanci

Ošetřování elektrokauterem

Ošetření elektrokauterem

MUDr. Lenka Kunčarová

Atestace

Dermatovenerologie (1994)

Korektivní dermatologie (1998)

Licence

Česká lékařská komora - Licence pro výkon soukromé lékařské praxe v oboru dermatovenerologie

Česká lékařská komora - Licence pro výkon lékařské praxe v oboru korektivní dermatologie

Česká lékařská komora - Diplom celoživotního vzdělávání lékařů

Osvědčení odborné způsobilosti vydané Ministerstvem zdravotnictví

Obor dermatovenerologie 404

Obor korektivní dermatologie 406

Členství v organizacích

Česká dermatovenerologická společnost

Česká lékařská společnost JEP

Česká společnost korektivní dermatologie a kosmetologie

Česká lékařská komora

Další vzdělávání

V rámci celoživotního vzdělávání pro lékaře absolvování kurzů, přednášek a odborných stáží v oblasti dermatovenerologie, korektivní dermatologie, dermatoonkologie a dermatochirurgie.

Certifikáty

Certifikáty pro mesoterapii a další metody v estetické dermatologii, řešení projevů na kůži laserem, poradenství v oblasti plastické chirurgie.

Osvědčení

Osvědčení pro manuální lymfodrenáže, akupunkturu a akupresuru a rekvalifikační kosmetický kurz.

Vlastní odborné aktivity

Přednášky a odborná školení s praktickým výcvikem pro lékaře, zdravotní sestry, farmaceuty a kosmetičky: chemický peeling, bělení pigmentových skvrn, řešení projevů stárnutí na kůži, poradenství v oblasti péče o pleť, sluneční ochrana, řešení kožních útvarů na kůži a výběr vhodné metody (klasická chirurgická excise, průbojníková excise, kyretáž, chemické ošetření, elektroterapie, kryoterapie).

Přednášky a osvětová činnost pro veřejnost

Ochrana před slunečním zářením a kožní onemocnění vyvolaná a zhoršovaná slunečním zářením, kožní a pohlavní choroby a prevence kožních onemocnění.

Náplň práce naší ambulance

Stolek se zdravotnickýcm materiálem

Zdravotnický materiál

Epikutánní testy

Nalepené epikutánní testy

Hlavní náplní naší kožní ambulance je diagnostika a léčba kožních a pohlavních onemocnění. K nejčastěji léčeným diagnózám patří ekzémy, bakteriální, plísňové a virové infekce kůže, lupénka, akné, periorální dermatitida, růžovka, dále akutní a chronické rány (například bércové vředy). U převazů používáme moderní krycí materiály a lokální antibakteriální přípravky pro bércové vředy a rány.

Početnou skupinu pacientů tvoří pacienti s atopií (dispozice k vývoji alergických onemocnění, jako je astma, alergická rýma nebo ekzém. Někteří pacienti mají kožní projevy v souvislosti s kontaktem s některými látkami (kontaktní alergeny). Velmi často se jedná o nikl obsažený v knoflících kalhot a páscích nebo o konzervační látky a další složky kosmetických přípravků. V pondělky proto provádíme za účelem došetření epikutánní testování (náplasťové testy se lepí na kůži zad).

U některých onemocnění se provádějí odběry na mikrobiologické, mykologické či histologické vyšetření nebo odběr krve na laboratorní vyšetření.

Od pondělí do čtvrtka ordinujeme na ambulanci v Kroměříži a v pátek na ambulanci v Bystřici pod Hostýnem. Operační výkony provádíme po předchozím objednání (telefonicky nebo osobně). Není potřeba se objednávat na vyšetření.

Novinky

Regulační poplatky - přehled změn k 1. 1. 2015

Regulační poplatky - přehled změn k 1. 1. 2015 Dnem 1. 1. 2015 nabývá účinnosti zákon č. 256/2014 Sb., kterým se mění zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.

Tato novela zákona ruší 30 korunové regulační poplatky za ošetření v ambulantní sféře a 30 korunový regulační poplatek za recept v lékárně.

Náplast

Náplasti

Nadstandardní zákroky

Mimo ordinační dobu provádíme v časově omezeném prostoru, výkony nehrazené ze zdravotního pojištění. (Nadstandardní zákroky provádíme pouze na ambulanci v Kroměříži mimo ordinační dobu a po předchozí domluvě přímo s lékařem).

Ceník placených výkonů platný od 1.9. 2012 k nahlédnutí ve formátu pdf

• Poslední aktualizace dne: 14. 5. 2018 •

©Ing. Petr Kunčar 2015-2018