Kožní ambulance

MUDr. Lenka Kunčarová

Od pondělí do čtvrtka ordinujeme na ambulanci v Kroměříži a v pátek na ambulanci v Bystřici pod Hostýnem.

Hlavní náplní naší kožní ambulance je diagnostika a léčba kožních a pohlavních onemocnění. K nejčastěji léčeným diagnózám patří ekzémy, bakteriální, plísňové a virové infekce kůže, lupénka, akné, periorální dermatitida, růžovka a bércové vředy. Významnou součástí naší práce je vyšetřování pigmentových naevů dermatoskopem a diagnostika a léčba přednádorových změn kůže a kožních nádorů.

Při každé návštěvě prosím předložte platný průkaz zdravotní pojišťovny. K vyšetření na kožní ambulanci nepotřebujete doporučení ošetřujícího lékaře.

Operační výkony provádíme pouze na ambulanci v Kroměříži po předchozím objednání (telefonicky nebo osobně) v návaznosti na předchozí vyšetření.

Na vyšetření neobjednáváme.

Více ...

Informace k provozu kožních ambulancí

Tekutý dusík

Tekutý dusík používáme na kryostimulaci kůže (např. k léčbě některých ložiskových vypadávání vlasů) nebo na povrchovější destrukční ošetření kůže (změny kůže v souvislosti s chronickým působením UV záření, například solární keratózy, ploché virové bradavice na obličeji aj.), nebo na hlubší kryodestrukci kůže (virové bradavice na končetinách a některé kožní útvary).

Více ...

Informace o přestěhování

Poliklinika Kroměříž

Nová poliklinika je ve vedlejší budově

Vážení pacienti,
ordinujeme ve vedlejší budově na 4. podlaží.  Ordinační doba i telefonické kontakty zůstávají stejné.

Nová čekárna kožní ambulance Kroměříž

Nová čekárna kožní ambulance

Zákrokový sálek kožní ambulance Kroměříž

Zákrokový sálek kožní ambulance

Zákrokový sálek

Zákrokový sálek kožní ambulance

pracovna lékaře

Pracovna lékařky

Pracovna lékařky

Pracovna lékařky

Pracovna zdravotní sestry

Pracovna zdravotní sestry

Pracovna zdravotní sestry

Pracovna zdravotní sestry

Dovolená

Ve středu 4. července (den před státními svátky) bude dovolená 1 den.

Doporučené odkazy

Internet poskytuje neomezené možnosti při vyhledávání informací o kožních i jiných onemocněních.

Na další stránce, po kliknutí na tlačítko „VÍCE“ jsou odkazy v češtině o atopickém ekzému a atopii obecně, dále o lupénce, nádorech kůže a dalších kožních onemocněních.

Postupně budeme přidávat další  odkazy, které by měly pacientům pomoci v lepší orientaci v problému.

Více ...

DOPORUČUJEME

Rotunda v Květné zahradě

Květná zahrada se nachází se v blízkosti kožní ambulance v Kroměříži. Pěšky je to pár minut.

Velmi doporučujeme návštěvu Květné zahrady s nově zpřístupněnými prostranstvími. Několik fotografií ze srpna roku 2015 si můžete prohlédnout přes odkaz uvedený níže.

Více ...

 informace o kožních onemocněních a metodách léčby

Zahradní bazén

Moluska
(molluscum contagiosum)

Jedná se o běžné poměrně snadno nakažlivé onemocnění  kůže (vyvolané virem poxvirus). Postihuje zejména děti, ale také dospělé (u dospělých je tato infekce častá zejména v oblastech, kde se provádí  odstraňování ochlupení a vznikají tak drobné povrchové ranky). Infekce vniká do kůže při přímém kontaktu, například dotykem s těmito projevy u další osoby. Velmi často se dostává infekce do kůže při koupání na koupalištích a bazénech ...

Více ... Použití kryospreje

Virové bradavice

Bradavice patří mezi častá infekční (přenosná) onemocnění virového původu. Častěji se vyskytují u dětí. Viry bradavic způsobují nadměrný růst rohových buněk a zmnožení kožního vaziva. Mohou tvořit kdekoli na kůži. Jejich povrch je drsný, zrohovatělý. Někde (např. na rukou) spíše vystupují do výšky. Jinde, např. na šlapkách, to tak být nemusí. 

Virové bradavice jsou infekční pro pacienta i jeho okolí. Pacient a další osoby se nesmí bradavic dotýkat. Mohlo by dojít k přenosu. Z tohoto důvodu proto také pacient s virovými bradavicemi nesmí navštěvovat bazény a sauny.

Více ... Dewarova nádoba a kryosprej

Tekutý dusík

Na kožní ambulanci se tekutý dusík používá na kryostimulaci kůže (např. k léčbě některých ložiskových vypadávání vlasů) nebo na povrchovější destrukční ošetření kůže (změny kůže v souvislosti s chronickým působením UV záření, například solární keratózy, ploché virové bradavice na obličeji aj.), nebo na hlubší kryodestrukci kůže (virové bradavice na končetinách a některé kožní útvary).

Více ... Vlasová pokožka

Seboroická dermatitida

Seboroická dermatitida je časté onemocnění. Výrazná je závislost na klimatických podmínkách (zhoršení v zimním období) a na psychických faktorech (zhoršení při stresu).

Více ... Pacientka - dolní polovina obličeje

Atopická dermatitida

  Řada žen i mužů trpí problémem nadměrně suché, výrazně citlivé nebo svědivé kůže s občasnými  velmi mírnými nebo i výraznými ekzémovými projevy. Někteří se léčí u kožního lékaře (nejčastěji s diagnózou atopická dermatitida), další část se potýká s tímto stejným problémem sama, často netuší, že se jedná o atopickou dermatitidu.

Více ...

Prevence kožních onemocnění, postřehy, dotazy

Depilace

Depilace

Odstraňování ochlupení v podpaží a podbřišku může způsobit následné problémy.

1. Depilace voskem (ohřátým na určitou teplotu nebo studeným) je metoda nejvíce rozšířená na končetinách, zejména od kolen níže. V oblasti třísel a pohlavních orgánů a podpaží je toto ošetření výrazně bolestivé s častými komplikacemi. Zejména v oblasti podpaží a podbřišku může vzniknout zarudnutí a výrazné podráždění.  

Více ... Masti v tubách

Postřehy

V každém ročním období se vyskytují některá kožní onemocnění častěji nebo se i některá kožní onemocnění vyskytují pouze v některém ročním období.

V období sluneční sezóny toto platí pro kožní problémy vlivem nadměrného působení slunečního záření (velmi často by se jim dalo předejít při dostatečné sluneční ochraně oděvem a přípravky s přiměřeným ochranným faktorem), dále pro akutní rychle se šířícími bakteriální infekce nebo pro mykotické infekce v oblastech zvýšeného pocení. Každoročně na konci prázdnin přicházejí děti i dospělí s novými virovými projevy (nejčastěji na nohou nebo v oblastech po holení ochlupení). Čím dříve jsou tyto problémy řešeny, tím kratší je celková doba léčby.

Více ... Pacientka

Dotazy

Níže je část z dotazů, které mi přišly v emailu. Komunikace po Internetu nenahradí osobní kontakt a dermatologické vyšetření.

 Několikrát týdně také dostávám na ambulanci nebo v e-mailu otázky, na které se nedá odpovědět (v kolika letech vymizí akné).

Více ... Opalování na dece

Prevence

Slunce svými blahodárnými účinky zajišťuje život, udržuje dobrou náladu, podílí se na tvorbě vitamínu D a řadě dalších významných pochodů organismu,  na druhé straně sluneční záření vyvolává nebo zhoršuje celou řadu kožních onemocnění, urychluje stárnutí kůže a má prokazatelný vliv na vznik kožních nádorů. 

Více ...

• Poslední aktualizace dne: 13. 6. 2018 •

©Ing. Petr Kunčar 2015-2018